maledivyweb.czexpo tourtel. 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
o nás DopravaFormalityEkonomikaReálieHistorieSeychelyMauricius
 
htl. VIPhotely abecedně Ceny RadyCo dělatProgramy Počasímapa

Poprvé na Maledivy - ubytování a co zde můžete dělat

Přijedete-li na Maledivy poprvé, tak je pravděpodobně Vašim vstupním bodem mezinárodní letiště Hulhule na stejnojmenném ostrově. Po příletu projdete standartním odbavením doplněným o "přísnou" rentgenovou prohlídku, zda nevezete nějakou tekutinu, která je po té zkontrolována, zda se nejedná o zakázaný alkohol. Za dovoz alkoholu se dříve zakázal l vstup na ostrovy, což není ani dnes zcela vyloučeno.
Určitě nedoporučujeme o dovoz alkoholu na Maledivy pokoušet, protože minimálním postihem bude důkladné a časově náročné prošetření přestupku, kdy často zmeškáte následný spoj na další ostrov.
Po východu z letištní haly se Vás ujme delegát nebo osoba, která Vám zajišťuje transfer nebo ubytování a zajistí Vaši přepravu buď lodí nebo letadlem na Váš ostrov.

1. UBYTOVÁNÍ MALEDIVY

Ubytování je Maledivách 3 typů. Můžete se ubytovat buď standartně v hotelu, což je většina turistů cestujících na Maledivy nebo v penzionech a hotýlcích na domorodém ostrově nebo na lodích.

a/ hotelové ubytování

Každý klasický maledivský hotel je postaven tak, že má k dispozici jeden ostrov. Maledivské hotely mají většinou 3 typy ubytování a můžete si zvolit i rýzný typ stravy. All inclusive system není zcela běžný a je možný spíše v nižšší a střední kategorii hotelů. Každý hotel má trochu jinou úroveň pláží a hlavně možností k potápění a šnorchlování.

Nejlevnějším typem ubytování je room - pokoj. Ten bývá v bungalovových blocích sdružených po několika pokojích vedle sebe, nebo někdy i samostně stojící. Každý má svou vlastní terasu s posezením a bývá často opticky oddělen pro zajištění soukromí. Zcela vyjímečně jsou na některých ostrovech tyto bloky patrové.
Někdy jsou přímo na pláži a pokud ne, tak k pláži to není více než 60 m.
Dalším typem ubytování jsou samostatné, nebo 2 jednotkami sdílené bungalovy či villy. Dle umístění se dělí na plážové nebo zahradní.Často mají venkovní koupelny a někdy jsou vybaveny i jakuzzi.
Nejdražšším typem ubytování jsou vodní bungalovy nebo vily, stojící na pilotech nad mořem. Pocitově je to určitě je ubytování s terasou, obklopené šumícím mořem určitě zážitkem a jedinnou nevýhodou je absence písečné pláže, na kterou si musíte dojít na břeh.

b/ ubytování v penzionech na domorodých obydlených ostrovech.


Tento typ ubytování se zavedl v posledních letech v rámci rozvoje turistiky a zlepšení životní úrovně místních obyvatel. Ubytování a okolí hotelu lze někdy dopředu těžko odhadnout, protože místní obydlené ostrovy neposkytují standart zavedených hotelů a pláž může být někdy i na druhé straně ostrova. Tyto ostrovy byly do nedávné doby pouze bydlištěm pro místní obyvatele. Nedostatkem může být pro někoho naprostá absence alkoholických nápojů, včetně piva a nedostatek soukromí. Na druhou stranu tyto penziony umožňují návštevu Malediv i levnější kategorii turistů nebo studentům.

c/ ubytování na lodi


Pokud máte zájem o poznání více míst na Maledivách a Vášim hlavním zájmem je potápění nebo šnorchlování a nelpíte na ubytování na suché zemi, je loď dobrým způsobem jak strávit návštěvu Malediv. Loďe se liší v ůrovni ubytování což odráží i jejich cenu.

2. CO DĚLAT NA MALEDIVÁCH

Dovolená na Maledivách je, pokud ji neabsolvujete celou na lodi, naprosto klidová a relaxační událost. Nejběžnější činnosti jsou zde, plavání, slunění, šnorchlování a potápění. Některé ostrovy připomínají čtenářský club a živé diskotéky nebo rušný noční život zde neočekávejte. Můžete se ale zůčastnit některých exkurzí, či aktivit, které je dobré zakoupit až ve vašem hotelu.

a/ Návštěva hlavního města Male

jedna z mála exkurzí, kterou zde můžete absolvovat je návštěva hlavního města Male. Tu doporučuje hlavně na konci pobytu, aby jste účelně strávili čas při čekání na Vaše letadlo.

b/ Návštěva domorodého ostrova

Další exkurzí je návštěva domorodého ostrova, kde Vás odvezou se zastávkou na případné šnorchlování na ostrov obydlený domorodými obyvateli, kteří mají nejblíže k osídlení Srílanky ale jsou menší a více snědí. Na ostrově Vám ukážou domorodý tanec a máte možnost si zakoupit suvenýr místní provenience a projít se na ostrově.

c/ Rybolov na motorovém člunu - big fishing

Tato aktivita je pro rybáře většinou zážitkem, protože na rozdíl od jiných destinací, zde většinou opravdu chytí velkou rybu, která je většinou po té upracována hotelovým kuchařem a je hlavním chodem hotelové večeře. Někdy se ale stane, že než kýžený úlovek vytáhnete na loď, je jeho délka poněkud redukována přihlížejícími žraloky.

d/ Podvodní Safari

vyjíždíte na člunu s doprovodem na korálový reef - útes , který obklopuje každý ostrov a kde jsou vynikající podmínky pro šnorchlování.Cena je asi 10-15 US dle hotelu.Některé hotely jako Holiday Isladn poskytují zdarma.

e/ Potápění

každý hotel má k dispozici vybavenou potápěčskou základnu většinou s evropskými instruktory.

f/ Sportovní aktivity

Ve většině hotelů ( v hotelech Villa group běžný standart ) jsou k dispozici k zapůjčení katamarány , kanoe , vodní skůtry a windsurfig.V hotelích 4-5* standartu naleznete fitness centrum , jakuzzi , squosh , bazén a někde i tenisové kurty

 

 
 
www.expotour.cz   
expo tour    
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz  

maldives-bubl-1ryba maledivymaldives bubl - 2

Maledivy