maledivyweb.czexpo tourtel. 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
o nás DopravaFormalityEkonomikaReálieHistorieSEYCHELYMAURICIUS
 
htl. VIPhotely abecedně Ceny RadyCo dělatProgramy Počasímapa


Porovnání safari Tanzánie, Jihoafrická republika, Botswana, Namibie, Keňa a Zimbabwe

Safari v Tanzánie

Z našeho pohledu nejlepší safari v poměru cena a kvalita je pro běžného turistu v Tanzánii. Je dražšší než Jižní Afrika, ale pokud preferujete při návštěvě Afriky pozorování různorodé zvěře je Tanzánie nejlepší. Najdete zde nejenom vyhlášené parky jako panoramatické Ngoro-Ngoro v obrovském kráteru vyhaslé sopky a věhlasné Serengeti. Safari můžete doplnit návštěvou vesnice masajů. Pokud si prodlužujete svůj pobyt u moře, tak můžete navštívit ostrov Zanzibar, který tvoří s pevninskou částí " Tanganikou" stát Tanzánie. Pro milovníky větší samoty je vhodná rezervace Selous a Mikumi u Dar Es Salaamu.

Safari v Jihoafrické republice

Pokud jedete do Afriky poprvé a chcete vidět i něco jiného než jen zvířata, jeďte do Jižní Afriky. Na rozdíl od jiných států tady najdete navíc to, co jinde není - historii holandských Búrú, Blyde River Canyon a nádherné Kapské Město se Stolovou horou a vinařstvími v okolí. Ikdyž v zde trochu chybí africká syrovost, tak vám to různorodost vjemů vynahradí. Do Krugerova parku se můžete pustit vozem i sami, vybaveni dobrou mapou. V Jižní Africe jsou ale také i další rezervace. Známé je především Hluhluwe, kde uvidíte velmi nosorožce a vodní rezervaci Santa Lucii.

 

Safari Namibie

V Namibii je nejdostupnější safari v Národním parku Etosha, kde v období sucha uvidíte velké množství zvěře hlavně u napajedel. Trochu cenově náročnější je safari v tzv. Caprivi Strip u řeky Okavango. Výhodou pro samostatnější povahy je to, že Namibie je přizpůsobená pro selfdrive. Platí zde i to co pro Jižní Afriku - V Namibii navíc můžete vidět známé oranžové duny v Sussusvlei, projet se lodí zátokou s lachtany a plameňáky ve Walvis Bay a navštívit panoramatickou krajinu v Damaralandu. Celkově je v Namibii velmi fotogenická krajina, která přes svůj pouštní a skalnatý charakter je překvapivě různorodá.

 

Safari v Botswana

Safari v Botswaně lze charakterizovat jednoduše výborné, ale poměrně drahé. Botswana v turistice upřednostňuje kvalitu před kvantitou. Světoznámá a jedinečná delta řeky Okavango nabízí nádhernou mokřadovou přírodu a velké množství zvěře.
Také v trochu komerčnějším Chobe poblíž Viktoriných vodopádů je rovněž možné absolvovat velmi kvalitní safari v jeepech a lodích. Chobe je nezbytným doplňkem při návštěvě Viktoriiných vodopádů.

 

Safari v Keni

Nejvyhlášenější a nejpopulárnější rezervace v Keni je Masai Mara, která se trochu podobá sousednímu Serengeti v Tanzánii, s kterou s kterou sdílí hraniční území obou států. Safari v národním parku Amboseli, který leží pod Kilimadžárem, ale také Tsawo East a Tsawo West nejsou tak bohaté na zvěř. Masajské vesnice najdete jak v Tanzánii tak i Keni. Pokud navštívíte Nairobi, tak nevynechejte večeři v restauraci Carnivore "nasožrout". Po safari můžete strávit relax v některém z resortů v okolí Mombasy.

 


Porovnání dopravy a bezpečnosti Keňa - Tanzánie - Jižní Afrika

Bezpečnost je všeobecně v Africe horší než v Evropě, ale pokud se řídíte určitými pravidly je to stejné jako v jiných destinacích. Například v JAR i přes mediálně neustále omílanou nebezpečnost je situace v navštěvovaných místech dobrá. Je to hlavně tím, že Jižní Afrika se dodnedávna dala plně srovnávat s Evropou, ale nyní úroveň této bezpečnosti klesla. Pořád je zde bezpečnost výrazně lepší, než ve většině států Afriky. Není vhodné však vycházet v noci do center v Durbanu a v Johannesburgu. Vcelku bezpečné i v noci je Kapské město nebo města v Namibii. Také v Botswaně a v Tanzánii je situace dobrá. Nebezpečné v noci může být však Nairobi, přezdívaném keňany Nairoberry - město zlodějů. Všeobecně v Africe platí - pokud večer nemusíte z hotelu - tak nevycházejte a raději si dejte drink v baru. Na hlavních turistických trasách a rezervacích je bezpečno a zcela určitě není zapotřebí kvůli tomu vynechat tyto turisticky zcela jedinečné destinace.

Porovnání ubytování a stravy Keňa - Tanzánie - Jižní Afrika

Nejlepší úroveň mají plošně hotely a restaurace v Jižní Africe. V Keni především v Nairobi, ale i v Tanzánii mimo hlavní rezervace, je lépe se kvůli bezpečí ubytovat ve 4* hotelích.

 
 
www.expotour.cz   
expo tour    
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz  

maldives-bubl-1ryba maledivymaldives bubl - 2

Maledivy