Maledivywebexpo tourtel. 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
O nás DopravaFormalityEkonomikaReálieHistorieSeychelyMauricius
 
htl. VIPhotely abecedně Ceny RadyCo dělatProgramy Počasímapa


Výběr ubytování na Maledivách

Pokud jste ještě nebyli na Maledivách a vybíráte si hotel doporučujeme si přečíst tuto stránku.

Při výběru hotelu je dobré se řídit několika kritériemi.

1. CENA
Nejdůležitějším kritériem je cena, protože větší polovina hotelů na Maledivách je zaměřena na velmi majetnou klientelu a ceny jsou u těchto hotelů značně vysoké. Proto hodně čs. klientely volí na Maledivách 4* a 5* hotely s ekonomickou cenou. Vcelku nemusíte mít obavu o to zda hotel je rušný či nikoliv, protože i ty relativně živější hotely se zábavou jsou oproti jiným destinacím naprostými oázami klidu.
Ceny hotelů na Maledivách se často mění v souvislosti s jejich naplněním v průběhu roku ( nemyslím tím sezóní ceny ). Proto je výhodné si nechat spočítat aktuální cenu. Navíc jsou některé hotely stejné kategorie v určitý moment v porovnání ceny a kvality výhodnější. Pokud se ale rozhodnete pro výběr hotelu až 2 - 1 měsíc před odletem, bývají většinou nejlepší hotely již vyprodány.

2. POLOHA A VELIKOST OSTROVA
V případě že máte noční odlet z Malediv a nechcete čekat na letišti je lépe zvolit hotel do 60 km s nočním transferem. Nicméně se Vám tím dosti zůží výběr hotelů. Vzdálenější hotely okolo 100 km a více nedělají z bezpečnostních důvodů kolizí noční transfery a to ani letecké.
Pokud nejste typ, že se neustále potápíte, čtete knihu nebo jste na novomanželské cestě s manželkou, kterou znáte tak maximálně měsíc, tak si raději vyberte větší ostrov. A to především u delšího pobytu než 7 dní. Necítíte se na něm tak stíněně a větší ostrovy mají přeci jen větší možnosti zábavy.

3. STRAVA
Klienti kteří nepožadují na Maledivách all inclusive stravování mají dalece větší výběr hotelů, protože stravu all inclusive nabízí jen některé hotely. Nicméně konzumace alkoholu zde není zcela levná a a u hotelů s běžnou stravou - polopenze nebo plná penze, musíte počítat, že u večeř a obědů budete nápoje a to i vodu hradit. Ceny nápojů jsou dle úrovní hotelů a ceny piva začínají od 4 USD , víno sklenička od 6 USD, balená voda od 3 USD a míchané nápoje od 7 USD. Většina hotelů má několik možností stravování. Od snídaně, polopenze, plné penze až po all inclusive. Je však někdy na zvážení klienta, zda se omezovat při výběru hotelu typem nabídnutého typu stravování. Útrata se platí na konci pobytu, na základě Vámi podepsaných účtů. Můžetev plati v USD, EUR a nebo platební kartou. Účty doporučuji pečlivě zkontrolovat.

4. TRANSFER
Ten je buď rychlolodí , leteckým taxi nebo u vdálenějších ostrovů od letiště cca od 200 km místní leteckou linkou a následně lodí. U některých ostrovů si můžete vybrat. Rychloloď ujede za 1 hodinu cca 40 - 50 km. Letecký taxi je vhodný tak od 60 km ale počítejte s tím, že se musíte přesunout k odletovému místu. To je minimálně cca 30 min s odbavením a potom musíte po přistání počkat než k Vám přijede loď z hotelu a odveze vás k molu - cca 15 min. Pokud Vám ale případné vlny nedělají dobře, tak letecký taxi je pro Vás vhodný. Pokud jedete rychlolodí, tak máte šanci zahlédnout létající ryby nebo delfíny. Určitě nedoporučuji lodní transfer místní lodí - dhoni. Ta se hodí pouze pro přejezd z letiště do Male. Mezi hotelovými ostrovy nefunguje pravidelná lodní doprava a prakticky veškeré Vaše přesuny zajišťuje hotel.

5. TYP UBYTOVÁNÍ
Každý hotel - ostrov má většinou minimálně 3 typy ubytování z dále uvedených.

a/ Nejlevnějším typem ubytování je room- pokoj. Ten bývá většinou v přízemních bungalovových blocích sdružených po několika pokojích vedle sebe. Každý má svou vlastní terasu s posezením a bývá často opticky oddělen pro zajištění soukromí. Vyjímečně jsou na některých ostrovech tyto bloky patrové. Z 90 % procent jsou přímo pláži a pokud ne, tak k pláži to není dále než 30 m. Pohodlí se většinou příliš neliší od samostatně stojících bungalovů.

b/ Bungalovy nebo vily na ostrově. Jedná se o samostatně vedle sebe stojící jednotky buďˇvětšinou přímo na pláži nebo maximálně v druhé řadě. Dle toho se někde dělí na plážové a zahradní. Jsou vybaveny dle úrovně hotelů a na některých ostrovech se ještě člení dle vybavení například s jakuzzi, bazénem nebo jen venkovní koupelnou, která je typická pro Maledivy. Všeobecně platí, že vily jsou větší a dražší.

c/ Vodní bungalovy nebo vodní vily. Tento typ ubytování je nad vodou a většinou se k nim dostanete chodníkem nebo v některých luxusních rezortech loďkou. Jsou vybaveny dle úrovně hotelů. Standartně mívají terasu s posezením, schůdky do moře a v luxusních rezortech mají jakuzzi nebo i vlastní bazény. U vil platí že mají většinou mimo ložnice ještě jednu místnost.

d/ Novomanželské Vily , luxusní suite vily, prezidentské a sultánské apartmány. Na propagačních materiálech hotelů často uvidíte obrázky z tohoto typu ubytování. Mívají soukromé bazény v atriech nebo na terasách, jakuzzi , několik pokojů a speciální servis.

6. ŠNORCHLOVÁNÍ A POTÁPĚNÍ
Na každém ostrově je vybavená potápěčská základna - většinou PADI, která Vám zabezpečí veškerý servis , včetně lodě. Šnorchlování je relativně dobré na každém ostrově , ale přeci jenom někde méte útes 30m od břehu a někde až 300.

7. CESTOVÁNÍ S DĚTMI
Mimo vlastní cestu zde bývá problém pokud cestujete s dvěma dětmi, protože hotely ubytovávají za slevněnou cenu jen jedno dítě s rodiči na pokoji a za dítě je pokládáno do 12 let. Od 12 let je to dopělý. Pokud chcete ubytování v suitě nebo vile tak cenová úroveň je vyšší než v standartních pokojích. Děti do 2 let platí minimální cenu.

zpracoval Ing. Libor Urban

poprvé na Maledivy
Doporučené hotely
Royal Island
Sun Island
Bandos Maldives
Kuredu Island Resort
Maledivy hotely 5*
Baros Maledivy
Centara Grand
Cocoa Island
Coco Palm
Cinnamon Alidhoo
Fullmoon
Hilton Iru Fushi
Kurumba
Lilly Beach
Meedhupparu
Medhufushi
Mirihi
Regent Maldives
Vadoo
Veligandu
Maledivy hotely 4*
Adaraan Club Rannalhi
Centara Ras Fushi
Chaaya Dhonveli
Chaaya Reef Ellaidhoo
Chaaya Lagoon
Eriyadu Maledivy
Filitheyo
Herathera
Holiday Island
Hudhuranfushi
Kandooma
Komandoo
Kuramathi
Meeru Maldives
Nika
Velassaru
Olhuveli
Paradise Island
Palm Beach Resort
Vilamendhoo
Vilureef
Maledivy hotely 3*
Biyadhoo
Embudu

Equator Village

Fun Island
Faru Maledivy
Helengeli
Summer Maldives
Ranveli Village
HulHule
Central Male
hotely VIP
Anantara Dhigu
Anantara Kihavah
Angsana Velavaru
Banyan Tree Madivaru
Banyan Tree Vabbinfaru
Conrad Maldives
Constance Halaveli
Constance Moofushi
Dhoni Maledivy
Huvafenfushi
Hideaway Maldives
Landaa Giraavaru
Shangri La Maldives
Six Senses Laamu
Soneva Fushi
Soneva Gili
Taj Exotica
Waldorf Astoria
One and Only Reethi
Kanuhura Maledivy
Four Season
 
služby na Maledivách Vám zabezpečí   
expo tour   
T.Bati 3672, 760 01 ZLÍN  
tel.: 577 103 104  
mobil 602 530 266   
expotour@expotour.cz   

maldives-bubl-1ryba maledivymaldives bubl - 2

Maledivy