Menu Zavřeno

Maledivy

BANDOS Island 4*

cena  49.970,- czk polopenze          10 dní/7nocí

MEERU Island 4*

cena 54.970,- czk plná penze           10 dní/7nocí

SUN Island 4*

cena 54.970,- czk plná penze           10 dní/7nocí

KURUMBA Island 5*

cena 64.970,- czk plná penze             10 dní/7nocí

Male – hlavní město

Rady  a Info

exkurze – výlety

Nejoblíbenější hotely na Maledivách – ceny únor a březen 2023

Na těchto webových stránkách o ostrovech Maledivy Vám poskytneme turistické informace pro ty, kteří se o Maledivy zajímají a chtějí na ně cestovat.
Zajistíme Vám ubytování, transfery, leteneky, ale i další služby.
Ceny hotelů na Maledivách se v průběhu roku často mění vzhledem k jejich naplněnosti a my dostáváme denně aktuální nabídky last minute, které Vám obratem zašleme.

Geografie

Maledivské ostrovy – anglicky Maldives naleznete na rovníku jihozápadně od Srí Lanky. Tyto korálové ostrovy (celkem 1 190) formují souostroví 26 přírodních atolů. Atol je skupina sousedících korálových ostrovů. Celkem 26 atolů je uspořádáno do 19 administrativních atolů. Ostrov Male je samostatným správním celkem. Představitelem Malediv je prezident.

Maledivská historie

Maledivy byly vždy nezávislým státem a to po celou dobu své historie, kromě krátkého období 15ti let portugalské nadvlády v 16. století. V roce 1887 se Maledivy staly britským protektorátem a zůstaly jím až do 26. července 1965, kdy získaly nezávislost. 11. listopadu 1968 přešly nezávislé Maledivy ze sultanátu zpět na republiku. První psaná ústava byla vyhlášena v roce 1932.

Maledivy – hotely a ubytování

Na Maledivách můžete bydlet jako turista v hotelích, které se postarají o celý Váš pobyt. Maledivské hotely jsou postaveny tak, že na jednom ostrově je jeden hotel. Hotely vzhledem k naplněnosti své ceny často mění a vypisují výhodné nabídky Last Minut. Pro turisty cestující na Maledivy je výhodné si nechat zpracovat aktuální cenovou nabídku. Každý má své přednosti jako lepší šnorchlování, pokoje, pláže nebo stravu.

Maledivy – transfery do hotelů

Trasfery do hotelů z letiště HulHule Maldives, které je hned vedle hlavního města Male jsou organizovány buď rychlolodí nebo hydroplánem. V poslední době však vzhledem ke zvýšení počtu vnitrostátních letů jsou na některé ostrovy transfery organizovány těmito přelety.

Stravování na Maledivách

Na každém ostrově – hotelu na Maledivách se nachází minimálně jedna hotelová resturace. Můžete si objednat pobyt se snídaní, polopenzi, nebo plnou penzi. Většínou jsou jídla servírována formou bufetů. Poslední dobou vzhledem k poptávce je v některých hotelích zaveden i systém all inclusive.

Maledivy – oblečení

Na Maledivách se můžete oblékat dle svých zvyklostí a vzhledem ke klimatu je vhodné letní oblečení. Maledivy se nacházejí v blízkosti rovníku a proto nezapomeňte, sluneční brýle opalovací krém s ochranným filtrem. Nezbytným doplňkem jsou potápěcí brýle, šnorchl a ploutve. Je možné je vypůjčit v hotelu, ale za úhradu cca 6 -10 USD na den. Nudismus je zakázán, ikdyž opalování nahoře bez je v turistických resortech někde tolerováno.

Maledivy – peníze

Maledivy mají svou vlastní měnu, ale v hotelích se platí především v US dolarech , případně EUR. Místní měna je rovněž akceptována i od turistů. Je však zbytečné měnit po příletu dolary. V hotelích platíte většinou až závěrem na základě souhrnného účtu hotově v USD nebo kartou. Veškeré účty v hotelových restauracích potom jen podepisujete a jsou Vám k dispozici pro kontrolu při závěrečné platbě. V hotelích jsou suvenýry relativně drahé. Levnější jsou v hlavním městě Male, kam se můžete podívat před odletem a nebo v průběhu exkurze z blízkých ostrovů.

Maledivy zákazy

Na Maledivách je mimo jiné zakázán nudismus a především dovoz alkoholu, za něž může v krajním případě hrozit i zákaz vstupu do země.
V době Ramadánu je zakázáno na veřejných místech v Male kouřit a konzumovat alkohol

cena  49.970,- czk polopenze

10 dní/7nocí

cena 54.970,- czk plná penze

10 dní/7nocí

cena 54.970,- czk plná penze

10 dní/7nocí

cena 64.970,- czk plná penze

10 dní/7nocí

cena  49.970,- czk polopenze          10 dní/7nocí

cena 54.970,- czk polopenze           10 dní/7nocí

cena 54.970,- czk polopenze           10 dní/7nocí

cena 64.970,- czk polopenze            10 dní/7nocí