Menu Zavřeno
Maledivy doprava

Doprava Maledivy

Doprava na Maledivách je letecká, námořní ale i pozemní. Letecká je soustředěna na hlavní letiště Hulhule, kam přilétají zahraniční lety, ale odlétají odsud rovněž i linky zajišťované povětšinou hydroplány na ostatní ostrovy. Námořní je rovněž mezinárodní, která zajišťuje především dopravu zboží. Dále vnitrostátní zabezpečující dopravu mezi jednotlivými ostrovy. Pozemní doprava je soustředěna hlavně v hlavním městě Male a na letišti.
Pro turisty je nejdůležitější přílet na Letiště a potom jejich transfer na ostrov. Ten může být zajištěn buď rychlolodí, dhoni nebo hydroplánem. Transfery dhoni se používají jen tehdy chce – li někdo ušetřit nebo na krátké vzdálenosti např. mezi letištěm a Male. většinou se tedy používají rychlolodě, které jsou cenově ekonomické , ale většinou jen do vzdálennosti cca 100 km od letiště. Těchto 100 km trvá dle výšky vln cca 2 – 2,5 hodiny. Letecké transfery se používají tak odd 80 km a dále. Časově musíte stejě počítat ztrátu na přesun k hydroplánu a na naložení a potom na transfer z přistávacího mola dhoni do recepce cca 1 hodinu + 30 min letu.

Na některé ostrovy je možný pouze letecký transfer. jsou to ostrovy tak od 100 km dále od Male.
Rovněž z většiny ostrovů tak od vzdálennosti 100 km se nedělá tzv. noční transfer k odletu na letiště z důvodů bezpečnosti. A to jak letecký nebo lodní, protože v moři je mnoho nebezpečných útesů. Transfery, které si vždy řídí hotely tak jsou v 15:00 – 16:00 a na letišti jste nejpozději v 6 hodin. Letadla do Evropy však běžně odlétají až kolem půlnoci.
Volný čas můžete strávit buď na letišti nebo si udělat prohlídku Male a nebo pronajmout pokoj v hotelu Hulhul a nebo levnější v Male.