Menu Zavřeno
Maledivy Fun Island

Maledivy rady

Oblečení Maledivy

Na Maledivách se můžete oblékat podle svých zvyklostí a vzhledem ke klimatu. Je vhodné lehké letní oblečení, pokrývka hlavy a sluneční brýle s UV filtrem. Vzhledem k tomu, že Maledivy se nacházejí v blízkosti rovníku, nezapomeňte opalovací krém s vysokým ochranným filtrem. Nezbytným doplňkem jsou v každém případě potápěcí brýle, šnorchl a ploutve. Je možné je vypůjčit v hotelu, ale za úhradu cca 6 -10 USD na den. Nudismus je zakázán, opalování „nahoře bez“ v turistických resortech tolerováno.

Peníze Maledivy

V hotelích se platí především v US dolarech, ač je i akceptována místní měna. Je však zbytečné měnit po příletu dolary. V hotelích se platí většinou na základě hotelového účtu hrazeného závěrem hotově nebo platební kartou, což je však nutné uvést většinou předem na „hotelové kartě“. Veškeré účty v hotelových restauracích jen podepisujete a jsou Vám k dispozici pro kontrolu při závěrečné platbě. V hotelích jsou suvenýry relativně drahé, levnější jsou v hlavním městě Male, kam se můžete podívat před odletem a nebo v průběhu exkurze z blízkých ostrovů.

Transfery do hotelů na Maledivách

Trasfery do hotelů z letiště HulHule, které je hned vedle hlavního města Male jsou organizovány buď rychlo-lodí nebo hydroplánem.

Stravování a jídlo na Maledivách

Na každém ostrově – hotelu se nachází hotelová resturace. Můžete si objednat pobyt se snídaní, polopenzi, a nebo plnou penzi. Většinou jsou jídla servírována formou bufetů.