Menu Zavřeno
Maledivy - Maldives

Maledivy zajímavosti

Mezi zajímavostí na Maledivách patří podmořská restaurace, kde si můžete vypít kávu, nebo pojíst a zatím co za proskleným stropem a stěnami můžete pozorovat podmořský život. Vláda rozhodla o stavbě nových 30 hotelů. Nový třetí ostrov jména Hulhulmale se dostavuje v blízkosti ostrova Hulhule a hlavního měst Male. Tento ostrov je uměle postaven a bude sloužit k výstavbě moderního bydlení pro stále se rozrůstajíci obyvatelstvo Malediv.

Maledivy exkurze

Máte-li zájem cestovat na Maledivy, tak si termín odletu a jeho délku můžete vzhledem k letecké dopravě určit sami . Doporučujeme kombinovat návštěvu Dubai, kdy máte možnost poznat cenově výhodně další destinaci. Na Maledivách máte možnost absolvovat následující výlety nebo aktivity:

1. Hlavní město Male

prohlídku hlavního města je možné absolvovat buď z bližších ostrovů ( do 35 km) a nebo na závěr pobytu před odletem z letiště , vzhledem k brzkému transferu ze vzdálenějších ostrovů máte dostatek času . Exkurze s průvodcem vyjde cca na 10 USD na osobu . V Male máte možnost uvidět hlavní mešitu Grand Friday Mosque , Sultánův palác , rybí a ovocný trh , ale především levně nakoupit suvenýry v krámcích místních obchodníků .

Vydlážděné a naopak nezpevněné cesty symbolizují mísící se maledivskou tradici s pokrokem ke zlepšení života tamních obyvatel. Male´je rozděleno do čtyř tradičních městských čtvrtí: Henveyru, Galolhu, Machchangoli a Maafannu. Všechny druhy zboží jsou do Male´ dováženy ze vzdálených atolů a dovoz jde denně přes hlavní město. Prezidentovo oficiální sídlo Mulee Aage, které bylo postaveno v roce 1913, se nachází v centru hlavního města. Toto sídlo, postavené maledivskými návrháři a architekty ze Srí Lanky, je díky své složité řezbářské práci krásným a půvabným komplexem.

V krátké vzdálenosti od prezidentského sídla se nachází Friday Mosque nebo Hukuru Misikiy. Mešita (Friday Mosque) se datuje od roku 1656. Uvnitř se nachází dřevěné vyřezávané ornamenty, které vysvětlují přechod Maledivanů na Islám. Na okolním nádvoří jsou náhrobky bývalých panovníků. Munnaaru, která byla postavena v roce 1675 se se svým bubnovitým tvarem tyčí nad hlavním městem a pětkrát denně svolává věřící na motlitbu. Každý pátek se v této mešitě shromažďují tisíce lidí, aby vykonávali své motlitby. Když motlitba skončí, lidé si mohou zajít na pobřežní rušnou Marine Drive. Rozmanitost Marine Drive jasně znázorňuje kontrast života v Male´.

Na této rušné ulici se nachází moderní bílé budovy vlády, ale můžete se zde na rybím trhu v pozdním odpoledni nebo brzy ráno také podivovat nad čilémým ruchem nebo se zastavit v místních obchodech, kde se prodává různé zboží. Klidný odpočinek může nabídnout kavárna s výhledem na měnící se šumivé vody přístavu. V Male´, zejména v západní části Maafannu, vysoké stromy zastiňují rozsáhlou obytnou oblast hlavního města.

Následující aktivity organizují hotely a probíhají povětšinou všude stejně

2. Návštěva domorodé vesnice

Většina hotelů rovněž organizuje výlet lodí na nejbližší obydlený ostrov, kde poznáte jakým způsobem žije běžné domorodé obyvatelstvo s kterým jinak v hotelových resortech nepřijdete do styku. Neočekávejte však více než běžnou místní vesnici s obchodem se suvenýry, restaurací a návštěvou běžného obydlí.

3. Velký rybolov

Ranní nebo noční , vyjíždíte z hotelu ve vybaveném motorovém člunu k lovení velkých ryb . Tento rybolov na rozdíl jiných destinací bývá většinou úspěšný a není neobvyklé, když ulovíte i několik velkých ryb od 1 – 2 m . Cena se pohybuje cca 250 – 300 US za celou loď na 4 – 5 hod. Záleží však vždy na domluvě v hotelu a cenu můžete usmlouvat.

4 . Podvodní Safari

Vyjíždíte na člunu s doprovodem na korálový reef – útes, který obklopuje každý ostrov a kde jsou vynikající podmínky pro šnorchlování. Cena je asi 10 -15 US dle hotelu. Některé hotely jako Holiday Island poskytují zdarma.

5. Potápění

Každý hotel má k dispozici vybavenou potápěčskou základnu většinou s evropskými instruktory.

6. Sportovní aktivity

Ve většině hotelů jsou k dispozici k zapůjčení katamarány, kanoe, vodní skůtry a windsurfig. V hotelích 4-5* standartu naleznete fitness centrum , jakuzzi, squosh, bazén a někde i tenisové kurty.